
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Snap in |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 22 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 504
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10608
Ext.Price$0.10608
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10608 | $0.10608 |
| 10 | $0.09461 | $0.94610 |
| 50 | $0.08438 | $4.21900 |
| 100 | $0.07780 | $7.78000 |
| 500 | $0.07174 | $35.87000 |
| 1000 | $0.06615 | $66.15000 |
| 3000 | $0.06132 | $183.96000 |
| 5000 | $0.05684 | $284.20000 |
